Dodenherdenking 4 mei in Zwijndrecht en Heerjansdam

Op maandag 4 mei staan we in Zwijndrecht en Heerjansdam stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en van oorlogssituaties en vredesoperaties daarna. Iedereen is van harte uitgenodigd om met het gemeentebestuur de gevallen te herdenken en stil te staan bij het begrip ‘vrijheid’. In heel Nederland is het om 20.00 uur twee minuten stil.

‘De geschiedenis begrijpen’

Het thema van dit jaar is ‘De geschiedenis begrijpen’. In Zwijndrecht houdt burgemeester Leon Anink 's avonds bij het oorlogsmonument op het Raadhuisplein een toespraak. In Heerjansdam doet locoburgemeester Jacqueline van Dongen dit 's avonds bij het vredesmonument naast de Dorpskerk. Na afloop van de herdenkingen is er gelegenheid voor een kopje koffie of thee in het gemeentehuis in Zwijndrecht en in het Dorpshuis in Heerjansdam. 

Oorlogsgraven

Elk jaar leggen het 4 en 5 mei Comité en de Veteranen van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht bloemen bij de oorlogsgraven. Dit doen zij op de begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan (11.00 uur), de begraafplaats De Pieterman (Burgemeester Pijl Hogeweglaan 1, 11.45 uur) en op de begraafplaats van de Oude Kerk (Kerkstraat 49, 12.30 uur). 

Alleen op de begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan vindt er een ceremonie plaats bij deze oorlogsgraven. Tijdens de ceremonie wordt er een signaal Taptoe ter aankondiging van 1 minuut stilte gespeeld. Op de begraafplaatsen, De Pieterman en de Oude Kerk vindt er een kleine ceremonie plaats. Tijdens de bloemleggingen worden de namen van de gevallenen genoemd. Belangstellenden zijn van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.