Nieuws van de raad

Het laatste nieuws van de gemeenteraad.

  • Raadsprogramma 2026-2030: Zwijndrecht Samen vooruit

    15 juni 2026

    Wat zijn de toekomstplannen voor Zwijndrecht? Je leest het in het raadsprogramma 2026-2030 'Zwijndrecht Samen vooruit'.

  • Terugblik politieke markt 27 oktober

    28 oktober 2026

    Tijdens de carrousel en raadsvergadering van 27 oktober zijn verschillende voorstellen besproken en besluiten genomen. Van de vereenvoudiging van de aandeelhoudersstructuur van Evides tot vragen over laadvoorzieningen, afvaloverlast en de ondersteuning van vrijwilligersorganisaties. Hieronder vind je een overzicht van de besproken onderwerpen en de vervolgstappen.

  • Praat met de raad: Joël Vogel (ChristenUnie-SGP) en Niels Florusse (CDA)

    26 oktober 2026

    In de rubriek Praat met de raad delen raadsleden hun visie op actuele onderwerpen en ontwikkelingen binnen Zwijndrecht en Heerjansdam. Deze keer vertellen Joël Vogel (ChristenUnie-SGP) en Niels Florusse (CDA) over thema’s die direct invloed hebben op de leefomgeving van inwoners. Joël Vogel staat stil bij veiligheid in de buurt en het belang van het serieus nemen van signalen van bewoners, terwijl Niels Florusse ingaat op de mogelijkheden voor woningbouw in Heerjansdam en de kansen die dit biedt voor de leefbaarheid van het dorp. Twee verschillende onderwerpen, maar met dezelfde inzet: zorgen voor een prettige, veilige en toekomstbestendige leefomgeving voor iedereen.

  • Terugblik oriëntaties 13 oktober

    14 oktober 2026

    Tijdens de oriëntaties van 13 oktober spraken raads(commissie)leden over verschillende onderwerpen die de komende jaren van invloed zijn op Zwijndrecht en Heerjansdam. Zo kwamen de plannen voor de herontwikkeling van het Stationskwartier, de toekomst van Walburg en de invoering van het uitdaagrecht aan bod.

    Daarnaast werd gesproken over de verwachte ontwikkeling van lokale belastingen en heffingen. De bijeenkomsten stonden vooral in het teken van het ophalen van ideeën, het meegeven van aandachtspunten en het voorbereiden van toekomstige besluitvorming.